Tabernákulumszentelés

Egyházközségünk az idei év Virágvasárnapján a szentmisét, a barkaszentelés előtt, Templomunk belsőleg felújított Tabernákulumának, Szentségházának megáldásával, felszentelésével kezdte meg, hiszen ezzel is készülünk az ősszel esedékes Eucharisztikus Kongresszusra.

A Wesselényi utcai Kápolnánkhoz hasonlóan, a Plébániatemplom Szentségháza is egy helyi házaspár, varrónő és férje, adományából és munkájukból készült el.

Sajnos sem a Kápolnában, sem pedig a Plébániatemplomban nem tudtuk nyilvános formában, a hívek jelenlétében megáldani és megszentelni a felújítást követően a két Szentségházat.

Hálásan köszönjük az adományt és az abból megvalósított munkát is. Isten áldása kísérje jó szándékú adakozóink életét, munkáját és családjukat.

2021-03-28
Közösségi élet