Hirdetés 2020 szeptember 20-án

1. Mindenek előtt szeretnék köszönetet mondani azoknak is, akik az elmúlt vasárnapi misén kívül is kifejezték jó kívánságaikat születésnapom alkalmából, akár személyesen, akár telefonon, vagy az informatika bármilyen más eszközét is használva. Isten áldása kísérje életüket, munkájukat és családjukat.
  1. Szeretném tájékoztatni a Kedves Híveket arról, hogy a Kápolnánk mellett található, most még üres telekkel kapcsolatban milyen döntés született Egyházmegyénk részéről. Az a telek teljes egészében a Püspökség tulajdona, tehát nem a helyi Egyházé, nem a mienk. Hosszasabb mérlegelés és megfontolás után úgy döntött Főpásztorunk, hogy egy 99 férőhelyes, bentlakásos Idősek Otthonát alapítanak, építenek, vagyis itt helyben a Római Katolikus Egyház is igyekszik kivenni a részét a szociális szférában, a szociális területen elvégzendő munkából. A megyéspüspökünk szerint, az egyház feladatának és egyben lehetőségének tartja az idősek gondozását, mert e szolgálaton keresztül is Isten szeretetének megmutatkozása nyilvánul meg. Összességében, ha valami rendkívüli esemény nem jön közbe, akkor az előttünk álló időszakban, az előttünk álló évek során, vagyis a közel jövőben egy Idősek Otthonával bővül majd Városunk, és Egyházmegyénk intézményeinek a száma is.
  1. Miserend (2020. 09. 21-09. 27.):

KEDD, 17.30: Szentmise

SZERDA, 7.30: Szentmise