Hirdetés 2020 november 8-án

A szentmise és az őszi esperesi gyűlés a járványhelyzetre való tekintettel elmarad.

1. Az előttünk álló héten, szerdán, november 11-én, a berettyóújfalui esperesi kerület a mi egyházközségünkben tartja az őszi esperesi gyűlését, amely a következőképpen történik:

- Gyűlésünk itt a Templomban, a délelőtt 1/2 10-kor (9.30) kezdődő szentmisével veszi kezdetét, amelyet a kerület papsága közösen mutat be. Tehát szerdán két szentmise lesz, reggel 1/2 8-kor a Kápolnában, délelőtt 1/2 10-kor pedig itt, Templomunkban kezdődik a szentmise. Mindkét szentmisére hívjuk és várjuk a Kedves Híveket.

- A szentmisét követően gyűlésünk a plébánián folytatódik, amelynek a témája: Kovács Zoltán, mariológus, A Magyarok Nagyasszonya, mint "Eucharisztikus Asszony" című könyv ismertetése lesz, amellyel igyekszünk még jobban felkészülni a jövő évi Eucharisztikus Kongresszusra.

- Gyűlésünk a terített asztal mellett elköltött közös ebéddel és az azt követő délutáni kötetlen beszélgetéssel ér majd véget. Kérek mindenkit, aki teheti, imádkozzon azért, hogy ez a közös találkozás mindannyiunk hitbeli fejlődését, gyarapodását, gazdagodását szolgálja.

- Reméljük, hogy semmi rendkívüli esemény, tehát a járvánnyal összefüggő világi és egyházi rendelkezések, nem zavarják meg közös papi gyűlésünket.

1. Miserend (2020. 11. 09-11. 15):

KÁPOLNA (Wesselényi u.):

KEDD, 7.30: Mészáros Mihályné, Teréz ? temetési mise

17.30: János és Ágnes ? szülőkért nm.

SZERDA, 7.30: Imre és Mária ? keresztszülőkért nm.

CSÜTÖRTÖK, 7.30: János ? édesapáért nm.

PÉNTEK, 7.30: Solymosi Istvánné, Irén ? temetési mise

SZOMBAT, 7.30: ? Ilona nagymamáért nm.

PLÉBÁNIATEMPLOM (Bocskai u.):

SZERDA, 9.30: Espereskerületi, ünnepi szentmise - A szentmise elmarad