Hirdetés 2020. március 08-án

Amint már korábban is hirdettem, nagyböjti lelkigyakorlatunk a korábbi évekhez hasonlóan, nagyhétfőn, nagykedden és nagyszerdán, azaz április 06-án, 07-én és 08-án az esti szentmisék keretében lesz. A lelkigyakorlat vezetője Hasulyó János atya, a balmazújvárosi egyházközség plébánosa lesz. Reméljük, semmi rendkívüli esemény nem zavarja meg lelkigyakorlatunk megtartását.

Az Eucharisztikus Kongresszussal kapcsolatban szeretnék néhány információt, tudnivalót hirdetni:

• Amint mindannyian tudjuk az idei évben, szeptember 13-20 között kerül megrendezésre, Budapesten.
  • Ennek az eseménynek két fontos sarkpontja van, az egyik az ünnepi, nyitó szentmise, szeptember 13-án, a másik pedig az ünnepélyes záró szentmise, szeptember 20-án, mindkettő vasárnap lesz.
  • A nyitó szentmisén lesz az elsőáldozás, a zárómisén pedig, reményeink szerint, jelen lesz a Szentatya, Ferenc pápa is.
  • Ezen a két ünnepélyes szertartáson szeretnénk részt venni a helybeli Hívekkel együtt, vagyis közösen, csoportban megyünk a fővárosba és jövünk onnan haza. Ám ehhez szükséges a csoportos regisztráció, hiszen csak így lesz ingyenes az utazás akár vonattal, akár busszal megyünk és jövünk.
  • A regisztráció megkönnyítése érdekében elhelyeztem két jelentkezési lapot hátul az újságos blokknál. Az egyik a nyitómisére, a másik a zárómisére szól. Kérem azokat a Híveket, akik szeretnének akár egyik, akár másik, vagy mindkét ünnepi szentmisére közösen, csoportban eljönni, azok írják fel ezekre a lapokra a nevüket és a születési dátumukat, idejüket, mert csak így tudunk létrehozni egy csoportos regisztrációt, ahol fel kell tüntetni, oda kell írni a tagok nevét és születési idejét. Kérek mindenkit, hogy a jövő hónap végéig, április 30-ig iratkozzunk fel, mert a regisztráció lezárul május 31-én, és azt követően már nem lehet igénybe venni az ingyenes utazást.
  • Közösen, csoportosan tehát csak ezen a két ünnepi szertartáson fogunk részt venni, de ha valaki szeretne más, köznapi programokan is részt venni, akkor a regisztrációt, és ami a programon való részvételhez szükséges, kérem, saját maga intézze.
  • Várjuk tehát a Kedves Hívek jelentkezését a Kongresszus nyitó és zárómiséjére április 30-ig.

Miserend (2020. március 09 - 15.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
    • 17:30 Erzsébet gyógyulásáért nm, bibliaóra
    • 07:30 Élő családért nm.
    • 07:30 Gyermek gyógyulásáért nm.
    • 17:00 Rózsafüzér
    • 17:30 Keresztút
    • 18:00 Magdolna gyógyulásáért nm.
    • 07:30 ?Szülőkért és ?cstg. nm.
      • 08:00 Szentmise
      • 10:00 Szentmise