Hirdetés 2019. november 03-án

A holnapi nappal folytatódik az iskolai tanítás, így folytatódnak az iskolai és a plébánia hittanórák, valamint a kedd esti bibliaóra is.

Az előttünk álló héten, szerdán, november 06-án tartja a berettyóújfalui esperesi kerület ez évi, őszi, papi gyűlését, amely Hosszúpályiban kerül megrendezésre. Témája az Eucharisztikus Kongresszussal összefüggő dokumentum áttekintése, megbeszélése lesz. Ez azt is jelenti, hogy ezen a papon, tehát szerdán a reggeli, délelőtti órákban nemcsak személyesen nem leszek elérhető, hanem telefonon sem, legalábbis kora délutánig. Kérem a Hívek megértését, ugyanakkor azt is, hogy imáikban emlékezzenek meg rólunk. Szolgálja ez a gyűlés is mindannyiunk lelki töltekezését, gyarapodását.

Ahogyan már említettem szeptember hónap folyamán, ebben a hónapban, tehát novemberben a mai szentségimádáson túl egy kulturális műsorral is igyekszünk lelkünket alkalmasabbá tenni az Eucharisztikus Kongresszusra. Mához két hétre, azaz november 17-én, a 10-kor kezdődő szentmise után, itt a Templomban lesz az a műsor, amelynek középpontjában Sík Sándor személye, költészete áll majd, hiszen ebben az évben ünnepeljük születésének 130-dik évfordulóját. Természetesen minderről bővebben jövő vasárnap fogom a Kedves Híveket tájékoztatni. Nagy tisztelettel hívunk és várunk mindenkit erre az ünnepi műsorra is.

Miserend (2019. november 04 - 10.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
    • 17:30 Élő Máriáért és Juliannáért nm., bibliaóra
    • 07:30 ? Szülőkért és ? cstg. nm.
    • 07:30 Élő családért nm.
    • 07:30 Gyermek gyógyulásáért nm.
    • 07:30 Hálaadó mise
      • 08:00 Szentmise
      • 10:00 Szentmise
      • 18:00 Szentmise
Ma, mivel elsővasárnap van, így megáldom a rózsafüzér-társulat titkait, majd megtartjuk szentségimádásunkat és azt követően lesz a titokcsere.

Ahogyan az elmúlt két hónapban, szeptemberben és októberben is volt, úgy most is a szentségimádás után kérek Mindenkit, hogy jöjjünk ide egyesével az oltár elé padsoronként, jobb és bal oldalról, és a megáldott kenyérből vegyünk és fogyasszuk azt el a szertartás végén, amikor a Templomból kilépünk.

2019-11-03