Hirdetés 2019. május 05.

Húsvét ünnepén már kihirdettem a Kedves Híveknek azokat a legfontosabb eseményeket, amelyek június hónap folyamán egyházközségünkben fognak történni: elsőáldozás, bérmálkozás és templombúcsú. Reméljük, semmi rendkívüli esemény nem zavarja meg ezeket az ünnepi alkalmakat.

Ugyanakkor, június hónap folyamán egyházmegyénket érintő események is lesznek:
  • Főpásztorunk ebben az évben ünnepli pappá szentelésének 25-dik évfordulóját, tehát Ő most ezüstmisés. Ebből az alkalomból június 18-án, kedden, a debreceni Szent Anna Székesegyházban, az este 6-kor (18.00) kezdődő szentmisében ünnepli ezt a jeles eseményt, ahová mindannyiunkat, papokat és híveket is tisztelettel és szeretettel hív és vár.
  • Egyházmegyénkben a papszentelés június 22-én, szombaton, szintén a debreceni Szent Anna Székesegyházban, a délelőtt 10-kor kezdődő mise keretében lesz, ahová ismételten hív és vár papokat és híveket a Főpásztor.
  • Mindezekről az eseményekről, mind egyházközségiről, mind egyházmegyeiről, igyekszek majd később, de időben és egyenként is bővebben tájékoztatni a Kedves Testvéreket.
  • Buzdítok mindenkit arra, vegyünk részt ezeken az eseményeken, mert nem biztos, hogy később lesz majd erre alkalom és lehetőség.

Szeretném tájékoztatni a Kedves Híveket arról, hogy jövő vasárnap a Kápolnában csak Igeliturgia lesz, hiszen a csengeri egyházközségben lesz lelkipásztori elfoglaltságom, így az esti szertartásunkat akolitusunk, Varga Sándor végzi majd el.

Május hónap folyamán köznaponként a szentmisék után, vasárnap pedig este fél 7-kor (18.30) az esti szertartás előtt májusi litániát végzünk, ahová hívunk és várunk mindenkit.

Miserend (2019. május 06 - 12.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
    • 07:30 Magyar Márton ? temetési mise
    • 17:30 ? András édesapa és ? cstg. nm., bibliaóra
    • 07:30 Nagy Ferenc ? édesapáért és ? cstg. nm
    • 07:30 ? Gizella édesanyáért és ? cstg. nm.
    • 07:30 Szentmise
    • 07:30 Valu József ? nm.
      • 08:00 Szentmise
      • 10:00 Szentmise