Hirdetés 2019. június 23.

Szeretném megköszönni a bérmálkozó gyerekek szüleinek az ajándékát, amellyel kifejezték hálájukat. Istenünk kegyelme segítse és áldja meg családjuk minden tagját.
Amint már több alkalommal is hirdettem, mához egy hétre, azaz június 30-án, vasárnap tartjuk egyházközségünk Templomának búcsúi ünnepét. Ezzel kapcsolatban az alábbiakat szeretném hirdetni:
  • Az ünnepi szertartás jövő vasárnap délután 4-kor (16.00) kezdődik, itt a Plébániatemplomban. Ez a szentmise egyben primícia is lesz, hiszen éppen tegnap, június 22-én szentelték pappá Egerben azt a testvérpárt, akik velünk ünnepelnek majd jövő vasárnap. Gyökereik ide kötik őket, innen származnak. Resch András és Resch Tamás újmisés atyák.
  • Ez az ünnep egyben azt is jelenti, hogy a jövő vasárnapi szentmise rend átalakul, vagyis a reggel 8-kor kezdődő mise elmarad, csak délelőtt 10-kor lesz szentmise itt a Templomban, valamint az ünnepi mise délután 4-kor, és a Kápolnában sem lesz mise este 7-kor.
  • Az ünnepi szertartásunk előtt a plébánia udvarán gyülekezünk. A ministránsok, a képviselőtestület és a papság együtt indul a Templomba beharangszókor. Az ünnepi szertartás végén hasonlóképpen vonulunk ki a Templomból. A ministránsok, a képviselőtestület és a papság, szintén a plébánia udvarra érkezünk. Reméljük, az időjárás nem szól közbe. Kérem tehát a testület tagjait és a ministránsokat is, hogy időben jöjjenek a plébánia udvarra.
  • A szentmise végén újmisés áldásban részesítik a Kedves Testvéreket, és remélhetőleg szentképeket is osztunk majd ebből az alkalomból mindenki számára.
  • Nagy tisztelettel és szeretettel hívunk és várunk tehát mindenkit erre az ünnepi alkalomra, és egyben kérem a Híveket, aki teheti, az előttünk álló héten egy-egy rövid fohászban emlékezzen meg róluk is.
  • Bízom benne, hogy semmi rendkívüli esemény nem zavarja meg közös ünneplésünket, így méltón, Istennek tetsző módon adhatunk hálát templombúcsúi ünnepünkön.
Az előttünk álló héten, pénteken van Jézus Szentsége Szívének az ünnepe. Ünnepi szentmisénk este 6-kor (18.00) kezdődik, éppen ezért aznap reggel nincs szentmise.

Az előttünk álló héten van Szt. Péter és Szt. Pál apostolok ünnepe, amelyhez kapcsolódik a Péterfillérek gyűjtés, a Szent Szék javára. Mivel jövő vasárnap templombúcsúi ünnepet ünneplünk, így egy héttel később, július 1. vasárnapján tartjuk meg ezt a gyűjtést.

Házassági hirdetés:
  • BRAUN MÁRTON rk. vallású, sárospataki születésű, Budapesten lakó nőtlen ifjú feleségül veszi
    PAPP ERIKA ref. vallású, debreceni születésű, Budapesten lakó hajadont. Hirdetve 3X. Aki bármilyen házassági akadályt tud e fiatal párról, kérem, jelezze a Plébániahivatalban.

Miserend (2019. június 24 - 30.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
    • 07:30 Rózsafüzér ima
    • 07:30 Hálaadó mise a 30. házassági évfordulón
    • 07:30 Braun Márton és Papp Erika ifjú párért nászmise
    • 18:00 Gyermek gyógyulásáért nm.
    • 07:30 ?Béla áldozópapért nm;
    • 19:00 Lengyel nyelvű szentmise