Hirdetés 2019. június 09.

A holnapi nappal, ünneppel kapcsolatban szeretném a Püspöki Hivatal tájékoztatását elmondani. Arról a pápai rendelkezésről tájékoztatott a Főhatóság most is, amiről már a tavalyi évben is, miszerint a Pünkösd ünnepét követő hétfő, vagyis a Pünkösdhétfő, a Szentatya rendelkezése alapján, a tavalyi évtől kezdődően a Katolikus Egyházban Mária ünnep. A Boldogságos Szűz Máriát, mint az Egyház Édesanyát köszöntjük. Ez az ünnep kötelező emléknap, amelyet fehér színű miseruhában mutatunk majd be a holnapi nap folyamán.

Holnap, Máriának, mint az Egyház Anyjának az ünnepén reggel 8-kor és délelőtt 10-kor kezdődnek a szentmisék itt a Plébániatemplomban, a Kápolnában holnap este nem lesz szentmise.

Holnapután, azaz kedden csak rózsafüzér ima lesz itt a Templomban, amely reggel ? 8-kor kezdődik. Az esti mise most kivételesen elmarad.

Ezen a napon, tehát holnapután, kedden személyesen sem leszek elérhető. Kérem a Kedves Híveket, hogy mobiltelefonon keressenek, ha szükséges

Az elmúlt időszakban már több alkalommal is tettem említést arról, hogy egyházközségünkben jövő vasárnap, azaz június 16-án lesz a bérmálkozás. Ezzel kapcsolatban az alábbiakat szeretném hirdetni:

• Jövő vasárnap az ünnepi, főpapi szentmise, amelynek keretében fiataljaink megbérmálkoznak, délután 3-kor (15.00) kezdődik, éppen ezért jövő vasárnap a reggel 8-kor kezdődő szentmise most kivételesen elmarad.
  • A bérmálás szentségét egyházmegyénk nyugalmazott Főpásztora, Bosák Nándor püspök atya szolgáltatja ki, vagyis az ünnepi, főpapi szentmisét ő mutatja be itt Templomunkban. A szentmise bemutatása a következőképpen történik majd:
  • Ha az időjárás engedi, a Főpásztor a Plébániáról indul el a bérmálkozó gyerekek és egyházközségünk képviselőtestülete tagjainak a kíséretében akkor, amikor Templomunk harangjai megszólalnak, vagyis a beharangszókor. Éppen ezért kérem a bérmálkozó gyerekeket és képviselőinket, hogy a szentmise kezdete előtt, időben a plébánia udvaron gyülekezzenek.
  • A szentmise végén hasonlóképpen fogunk kivonulni a Templomból, vagyis a bérmálkozók, és a képviselők kíséretében a Püspök atya átmegy a plébániára. Ám ha az időjárás nem engedi, akkor egyszerű bevonulással kezdjük a szentmisét, vagyis mindenki a Templomban foglal helyet, és hasonlóképpen jövünk ki a mise végén a Templomból.
  • A szentmise előtt foglalt táblákat helyezünk majd el a padok előtti székekre és az első padokra, a bérmálkozók, a bérmaszülők és a közvetlen családtagok számára. Kérem, ezeket a helyeket hagyjuk szabadon.
  • Az előttünk álló héten, szombaton a bérmálkozók, a bérmaszülők és a szülők, családtagok számára gyóntatással egybekötött főpróba lesz itt a Templomban, amely 17.00-kor, azaz este 5-kor kezdődik. Kérem, úgy intézzük a dolgainkat, hogy tudjunk itt lenni.
  • Végül kérem a Kedves Híveket, hogy az előttünk álló héten imádkozzunk azért, hogy a Szentlélek Úristen kegyelme, akinek az eljövetelét éppen a mai napon ünnepeljük, segítse, támogassa és erősítse bérmálkozóinkat, családtagjaikat, és mindannyiunkat az Istennek tetsző keresztény életben.
Az előttünk álló héten megkezdődnek a lengyel nyelvű szentmisék is. Ezek a szentmisék a szokott időpontban, szombaton este 7-kor (19.00) kezdődnek, itt a Plébániatemplomban.

Miserend (2019. június 10 - 16.)

• HÉTFŐ, MÁRIA AZ EGYHÁZ ANYJA
    • 08:00 Szentmise
    • 10:00 Szentmise
    • 07:30 Rózsafüzér ima
    • 07:30 Balla György fel. Erzsébet ? és élő cstg. nm.
    • 07:30 Sándor édesapáért nm.
    • 07:30 Élő családért nm.
    • 07:30 ? László édesapáért 3. évf. nm.
    • 19:00 Lengyel nyelvű szentmise
      • 10:00 Szentmise