Hirdetés 2019. július 28.

Az elmúlt vasárnap az egyházmegyénket ért viharkárosultak számára volt egyházmegyei gyűjtés. Összesen 139.895.- ft. gyűlt össze a Hívek perselyadományából. Ezt az összeget, azaz 140.000.- ft.-ot a hét elején adtam postára. Hálásan köszönöm meg mindenkinek a perselyadományát, és Isten áldását kérem minden jó szándékú adakozóra

Az előttünk álló héten, július 29. és augusztus 01. között, tehát hétfőtől csütörtökig távol leszek a plébániától. Ezzel kapcsolatban az alábbiakat szeretném hirdetni:
  • Az előttünk álló hét folyamán, csütörtökkel bezárólag hétköznaponként a szentmisék elmaradnak, csak reggelenként lesz közös rózsafüzér ima, amely minden hétköznap reggel fél 8-kor (7.30) kezdődik.
  • Csütörtökön délután, este érkezek haza, így távollétem alatt a plébániai ügyintézés is szünetel.
  • Bízom benne, hogy semmi rendkívüli esemény nem történik, amíg távol leszek.
  • Ha temetés adódna, vagy betegeket kellene megáldoztatni, kérem, hogy egyházközségünk akolitusát, Varga Sándort keressék. Elérhetősége a templomi hirdetőtáblán megtalálható. Kérem a Hívek megértését.
Az előttünk álló héten, pénteken van augusztus hónap elsőpéntekje, így a reggeli szentmisét a rózsafüzértársulat élő és ? tagjaiért mutatjuk be, majd elénekeljük a Jézus Szíve litániát. A délelőtti órákban pedig meglátogatom egyházközségünk betegeit, hogy tudják elvégezni gyónásukat és áldozásukat.

Szombaton pedig augusztus hónap elsőszombatja van, így a reggeli misét a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért mutatjuk be, ajánljuk fel.

Jövő vasárnap van augusztus hónap elsővasárnapja, így a reggel 8-kor kezdődő szentmise végén megáldom a rózsafüzér-társulat titkait, majd megtartjuk szentségimádásunkat és azt követően lesz szokott formában a titokváltás.

Miserend (2019. július 29 - augusztus 04.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
    • 07:30 ?Szülőkért és ?cstg. nm.
    • 07:30 Rózsafüzér-társulat élő és ? tagjaiért nm.
    • 07:30 A tisztítóhelyen szenvedő lelkekért nm..
    • 19:00: Lengyel nyelvű szentmise
      • 08:00 Szentmise