Hirdetés 2019. július 07.

Mindenek előtt köszönetet szeretnék mondani egyházközségünk azon Híveinek, akik az elmúlt vasárnap, a délutáni, templombúcsúi ünnepünkre eljöttek, részt vettek az ünnepi szertartáson, segítettek annak megszervezésében, hogy itt a Templomban és a terített asztal mellett is, méltóan adhattunk hálát egyrészt Szent László királynak, Templomunk, egyházközségünk védőszentjének, másrészt pedig megtiszteltük imáinkkal, jelenlétünkkel a két újmisés atyát. Isten áldása kísérje mindannyiuk életét, munkáját és családját.

Egyházmegyénk szokásos búcsúja, zarándoklata július 28-án, vasárnap, azaz mához három hétre lesz Máriapócson. A búcsúra szeretettel hívja és várja Főpásztorunk az egyházmegye Híveit. Az ünnepi szentmise vasárnap délelőtt 11-kor kezdődik és a délután 2 órakor (14.00) kezdődő ünnepélyes litániával fejeződik be a zarándoklat. A búcsúi szentmise főcelebránsa és ünnepi szónoka Dr. Pintér Gábor érsek atya, Fehéroroszország apostoli nunciusa lesz. A máriapócsi Római Katolikus Templomban a zarándoklat alatt, tehát vasárnap reggel fél 9-től délután fél 2-ig (13.30), folyamatos szentségimádás is lesz. Gyalogos zarándoklat is indul a máriapócsi búcsúra több településről, városokból és falvakból is. Ezekhez a gyalogos csoportokhoz, gyalogos zarándokokhoz lehetőség van csatlakozni az útvonal bármely szakaszán. Természetesen buzdítok mindenkit, hogy éljen ezzel a lehetőséggel, és ha tud, vegyen részt az egyházmegyei búcsún, Máriapócson, július 28-án, vasárnap.

Miserend (2019. július 08 - 14.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
    • 17:30 Élő családért nm.
    • 07:30 ?László és Ferenc édesapákért nm.
    • 07:30 ?Szülőkért és ?cstg. nm.
    • 07:30 Élő családért nm.
    • 07:30 Magdolna gyógyulásáért nm.
    • 19:00: Lengyel nyelvű szentmise
      • 08:00 Szentmise