Hirdetés 2019. január 06.

Mivel Vízkereszt ünnepe az idei évben vasárnapra esett, így jövő vasárnap van Urunk megkeresztelkedésének az ünnepe, és ezzel az ünneppel ér véget egyházunk liturgiája szerint a karácsonyi időszak.

Talán már értesültek a Kedves Testvérek arról, hogy Seregély István érsek atya temetése holnapután, azaz kedden lesz az egri Bazilikában. A szertartás délelőtt 10-kor kezdődik ünnepélyes rózsafüzér imával, majd pedig a temetési szentmise és a koporsó elhelyezése a Bazilika altemplomában, ahol már minden korábbi főpásztor is nyugszik. A temetésén jó magam is szeretnék részt venni, feltéve, ha semmi rendkívüli esemény nem jön közbe. Ez pedig azt jelenti, hogy a keddi nap a szokottól eltér, tehát aznap, kedden reggel 7.00-kor fog a szentmise kezdődni itt a Templomban, és a mise után közvetlenül indulok Egerbe. Valószínűleg az esti órákban fogok hazaérkezni, így kedden este sem esti mise, sem pedig bibliaóra nem lesz. Egy héttel később, azaz holnaputánhoz egy hétre kezdjük el az idei évben a bibliaórákat. Kérem egyrészt a Kedves Hívek megértését, másrészt pedig Híveink imáit elhunyt Érsek atyáért. A most regnáló Egri érsek úgy rendelkezett, hogy az egri egyházmegyében szólaljanak meg a harangok megboldogult Elődjéért, amihez mi is csatlakozunk. Holnap három, holnapután pedig két alkalommal halvafekvő Érsek atya lelkiüdvéért szólalnak meg Templomunk harangjai, így köszönünk el tőle az egyházközség nevében, hiszen a mi egyházmegyénk is az egri Érseki Tartomány része, és 2007-ig Ő volt az Érsekünk. Nyugodjon békében.

Már most jelzem a Kedves Híveknek, hogy az idei évben január 21-én, azaz holnaphoz két hétre kezdődik majd az ökumenikus imahét, amelynek beosztását az előttünk álló időszakban el fogom helyezni a templomi hirdetőtáblán. Erről bővebben később, de időben fogom tájékoztatni a Kedves Testvéreket.

Miserend (2019. január 07 - 13.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
    • 07:00 A Cseri, Szilágyi és Balassy családokért nm.
    • 07:30 János édesapáért és lánya, Éva lelkiüdvéért nm.
    • 07:30 ✝Szülőkért és ✝cstg. nm.
    • 07:30 Élő családért nm.
    • 07:30 Gyermek gyógyulásáért nm.

2019-01-06