Hirdetés 2019. december 22-én

Mindenekelőtt, szeretném megköszönni Híveimnek, hogy az idei adventi időszak folyamán is kitartóan és szép számmal vettek részt a hajnali szentmiséken. Bízom benne, hogy ez a lemondás, ez az áldozat meghozza mindannyiunk számára a várva várt örömet.

Tegnap és tegnapelőtt megtartottuk adventi lelkigyakorlatunkat. Ezen a két napon összesen 56.290.- ft. gyűlt össze a Hívek perselyadományából. Ebből az összegből 50.000.- ft-ot fogadott el az atya, és nagyon köszönte a közösen eltöltött két estét. Szeretném jó magam is megköszönni még egyszer mindenkinek a jelenlétét és a perselyadományát. Isten áldása kísérje mindannyiuk életét, családját és munkáját.

A hét folyamán 41.500.- ft, az egész adventi időszakban pedig 155.500.- ft. gyűlt össze a Hívek adományából a karácsonyi díszítésre. Megköszönöm minden jó szándékú Hívünk adományát és Isten áldását kérem minden adakozó családjára, életükre és munkájukra.

A mai napon, délután 4-kor (16.00) kezdődik a városi adventi gyertyagyújtási ünnepség a Kulturális Központ előtti téren, ahogyan volt ez ma egy, ma két, és ma három hete. A mai napon a görögkatolikus egyházközség szervezésében gyullad meg a negyedik gyertya. Ide is hívjuk és várjuk a Kedves Híveket.

Az előttünk álló héten, szerdán ünnepeljük Jézus Krisztus születését, Karácsony ünnepét. Ezzel kapcsolatban az alábbiakat szeretném hirdetni:
  • Amint már az elmúlt vasárnap is hirdettem, a mai napon, tehát december 22-én, a 10-kor kezdődő mise után, fél 12-kor (11.30) állítjuk majd fel a fenyőfákat itt, a Templomban.
  • Holnap, tehát hétfőn, december 23-án, reggel fél 9-től (8.30) díszítjük fel a Templomot és a fenyőfákat, azaz ünneplőbe öltöztetjük Isten Házát. Éppen ezért a mai alkalomra, vasárnapra inkább a férfiakat, holnapra, hétfőre pedig a férfiak mellé az asszonyokat is hívjuk és várjuk, vagyis mindazokat, akik szívesen segítenek ebben a közös munkában.
  • Holnapután, kedden van december 24-e, Karácsony Vigíliája, Szent Este. Ekkor emlékezik Egyházunk Jézus születésére az éjféli misével, amely holnapután éjjel 24.00-kor kezdődik, előtte pedig 23.30-kor karácsony éjszakáját köszöntő, közös emlékezést tartunk, amelynek a címe: Emmánuel ? Velünk az Isten.
  • Ebben a kis műsorban felelevenítjük a születés eseményének legfontosabb mozzanatait, amelynek keretében közösen éneklünk majd adventi és karácsonyi énekeket és imádkozunk szintén közösen, valamint átaduk a Híveknek egy kis apróságot, jelképes ajándékot.
  • Szerdán, Karácsony ünnepén szentmiséink a szokott időben kezdődnek, azaz reggel 8-kor és délelőtt 10-kor, itt a Plébániatemplomban, a Kápolnában pedig este 6-kor (18.00) lesz a szentmise. Karácsony ünnepének, tehát az éjféli mise és az ünnepi misék perselyadományát a papnevelés céljára fordítjuk. Kérem a Híveket, így adakozzunk a perselybe.
Csütörtökön, Karácsony ünnepének 2. napján, szentmiséink reggel 8-kor és délelőtt 10-kor kezdődnek itt a Plébániatemplomban, a Kápolnában este nem lesz szentmise.

Jövő vasárnap van Szent Család vasárnapja, vagyis a polgári év utolsó vasárnapja. Szentmiséink a szokott időben és helyeken kezdődnek, és a szentmisék végén majd megáldom a családokat.

Miserend (2019. december 23 - 29.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
  • KEDD, KARÁCSONY VIGÍLIÁJA
    • 23:30 A Születés éjszakáját köszöntő közös emlékezés, Emmánuel ? Velünk az Isten.
    • 24:00 Éjféli mise
  • SZERDA, KARÁCSONY ÜNNEPE
    • 08:00 Pásztorok miséje
    • 10:00 Ünnepi szentmise
    • 18:00 Szentmise a kápolnában (Wesselényi u. 1.)
  • CSÜTÖRTÖK, KARÁCSONY 2. NAPJA
    • 08:00 Szentmise
    • 10:00 Szentmise
    • 07:30 Zsuzsanna ?-ért nm.
    • 07:30 ? Béla áldozópapért nm.
      • 08:00 Szentmise
      • 10:00 Szentmise