Hirdetés 2019 augusztus 25.

Jövő vasárnap van szeptember hónap elsővasárnapja, így a Plébániatemplomban a reggel 8-kor kezdődő mise végén megáldom a rózsafüzér-társulat titkait, majd szentségimádásunkat a tanév kezdetén az eredményes szellemi-lelki munkáért ajánljuk fel, azt követően pedig titokcsere lesz.

Holnaphoz egy hétre, szeptember 02-án, hétfőn, megkezdődik az új iskolai tanév és ezzel együtt az iskolai hitoktatás is. Az ezzel összefüggő dolgokról az előttünk álló időszakban fogom bővebben tájékoztatni a Kedves Híveket.

Ezzel kapcsolatban jelzem, hogy mához két hétre, azaz szeptember 08-án, vasárnap lesz a Plébániatemplomban a templomi Veni Sancte, amelynek keretében kérjük a Szentlélek segítségét, kegyelmét az új iskolai évre, valamint megáldom diákjainkat, szüleiket, nagyszüleiket, tanáraikat a reggel 8-kor és a délelőtt 10-kor kezdődő szentmisék keretében. Kérem a szülőket, rokonokat, hozzák el gyermekeiket és a tanuláshoz szükséges eszközöket is a Plébániatemplomba, hogy tudjam azokat is megáldani.

Házassági hirdetés: Varga István ref. vall. debreceni születésű külföldön lakó nőtlen ifjú feleségül veszi; Szentjóbi Anna rk. vallású lengyelországi születésű, külföldön lakó hajadont. Hirdetve 1X. Aki bármilyen akadályt tud e fiatal párról, kérem, jelezze a plébánián.

A jövő vasárnapi, esti szentmisével kapcsolatban szeretném hirdetni, hogy szeptember 01-jén az esti szentmise még itt lesz a Plébániatemplomban. Két hét múlva, vagyis szeptember 08-án, vasárnap este már a Kápolnában fogunk misézni.

Miserend (2019. augusztus 26 - szeptember 01.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
    • 17:30 Zoltán fiatalon ?-ért nm.
    • 07:30 Kovács Tiborné, Mária ? temetési mise
    • 07:30 ? Béla áldozópapért nm.
    • 07:30 Gyermek gyógyulásáért nm.
    • 07:30 Élő családért nm.
    • 19:00: Lengyel nyelvű szentmise
      • 08:00 Szentmise