Ön itt van most:Hirdetés 2018. szeptember 30.

Hirdetés 2018. szeptember 30.

• Minden esztendőben az október hónap a Boldogságos Szent Szűznek szentelt hónap, amikor rózsafüzérrel köszöntjük Égi Édesanyánkat. Hétköznaponként és vasárnaponként, ahogyan tettük ezt eddig is, a szentmisék előtt közösen imádkozzuk a rózsafüzért, amelyre hívunk és várunk minél több Hívünket, hogy együtt köszönthessük Máriát.
  • Az előttünk álló héten, pénteken van október hónap elsőpéntekje, így ezen a napon a reggeli szentmisét a rózsafüzér-társulat élő és † tagjaiért mutatjuk be, majd elénekeljük a Jézus Szíve litániát, délelőtt folyamán pedig meglátogatom a betegeket, hogy tudják elvégezni gyónásukat és áldozásukat.
  • Szombaton pedig október hónap elsőszombatja, így ezen a napon a reggeli szentmisét a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért mutatjuk be, ajánljuk fel.
  • Amint már az elmúlt vasárnap is hirdettem, az előttünk álló szombaton van a Nemzetközi Eukarisztikus Kongresszusra való felkészülésünk következő állomása, amely a debreceni Megtestesülés Plébániatemplomban lesz. Erre az alkalomra mindenkit, de kiemelten az egyházközségek képviselőtestületének tagjait hívják és várják. A találkozó szombaton délután 3-kor (15.00) kezdődik és az este 6-kor (18.00) kezdődő szentmisével ér véget.
  • Jövő vasárnap van október hónap elsővasárnapja. Egyházunk az augusztus végén esedékes terménybetakarítási hálaadó szertartást áthelyezte október elsővasárnapjára, így a szokottól eltérően nem lesz jövő vasárnap szentségimádás, hanem a terménybetakarítási hálaadó szertartást végezzük el a reggel 8-kor kezdődő szentmise végén.
  • A tavalyi évhez hasonlóan, októbertől egy órával korábban kezdődik a Kápolnában a vasárnap esti szentmise. Tehát jövő vasárnap már este 6.00-kor (18.00) lesz a szentmise a Kápolnában.

Miserend (2018. 10. 01-10. 07.)

• 07.30 Rózsafüzér ima.
    • 17.30 Szabó Béla Gáborné, Ilona † 6 hetes mise, bibliaóra
    • 07.30 Szoboszlai Sándorné, Jucika † temetési mise
    • 07.30 † Máriáért és † cstg. nm.
    • 07.30 Rózsafüzér-társulat élő és † tagjaiért nm.
    • 07.30 Tisztítóhelyen szenvedő lelkekért nm.